Categories: Deski z wiosłem, SUP

Sposoby na wyciszenie się latem

Najpiękniejsza pora roku

Lato to pora roku, która zdecydowanie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Długie, upalne dni, ciepłe wieczory, a nawet noce – jak nie skorzystać z tak sprzyjających okoliczności przyrody? Latem wprost nie da się nie spędzać czasu na świeżym powietrzu. Po co bowiem dusić się w zamkniętym pomieszczeniu, skoro można w tym czasie cieszyć się urokami natury?

Piękna, letnia aura sprzyja również poszukiwaniu wewnętrznej harmonii oraz spokoju ducha. Ciepłe wieczory wypełnione ciszą zmąconą jedynie odgłosami świerszczy to wprost idealne okoliczności choćby do uprawiania jogi, na którą coraz częściej decydują się Polacy. Dlaczego łakniemy tego rodzaju aktywności?

Zestresowany człowiek XXI

W dzisiejszych czasach codzienność jest wypełniona przede wszystkim stresem, pośpiechem, brakiem czasu, negatywnymi emocjami, ambicjami oraz oczekiwaniami, którym bardzo często nie jest się niestety w stanie sprostać. Człowiek XXI wieku to człowiek, który jest przede wszystkim zestresowany i zmęczony. Właśnie dlatego Polacy coraz częściej szukają aktywności, które mogą przynieść ukojenie zszarganym nerwom i pomóc w wyciszeniu się. Taką funkcję spełnia między innymi joga – jedna z najpopularniejszych aktywności naszych czasów.

Wyciszenie dla amatorów

Joga nie jest zajęciem jedynie dla profesjonalistów. Na tego rodzaju wyciszenie może się zdecydować każdy, kto ma choć odrobinę chęci i zapału. Jeszcze ciekawszym może je uczynić deska z wiosłem, która staje się ostatnio coraz popularniejszym sposobem na praktykowanie jogi. Wprost idealnymi ku temu okolicznościami przyrody są polskie jeziora – choćby te mazurskie. Zapewniają one spokój, ciszę, kojące piękno natury. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w te właśnie tereny. Istnieją specjalne ośrodki organizujące dla chętnych grupowe zajęcia z jogi – czy to na brzegu, czy też na powierzchni jeziora, przy pomocy wspomnianych już desek z wiosłami.

Wzrostem zainteresowania cieszą się również wypożyczalnie specjalizujące się w wynajmie sprzętu do sportów wodnych. Najmodniejsze są właśnie deski, które nie służą już jedynie do uprawiania surfingu, ale także do zwyczajnego przemieszczania się po powierzchni wody przy użyciu wiosła.