Categories: SUP

Deska z wiosłem idealny sport na wakacje

Połowa wakacji za nami, a ty wciąż nie zrealizowałeś swojego postanowienia o spróbowaniu nowej aktywności fizycznej? Zastanawiasz się czego by spróbować? Nie męcz się, pomożemy ci wybrać najlepszą opcję. Jest lato, temperatury wahają się w okolicy trzydziestu stopni Celsjusza, więc dobrym pomysłem na pewno będzie jakaś dyscyplina uprawiana w wodzie, bo nawet jeśli początki zgłębiania tajników nowego sportu na początku nie będą zbyt owocne, to całkiem fajnie od czasu do czasu się trochę ochłodzić. A co byś powiedział, gdyby to była deska z wiosłem? Nie jest to zbyt skomplikowany sport, jest wręcz idealny dla osób, które jeszcze nigdy nie miały do czynienia z deską na wodzie.

Co to jest Stand up paddle?

To nic innego jak deska z wiosłem. Trzeba stanąć na desce i po prostu wiosłować gdzie nas oczy poniosą. Jest to obecnie najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportów wodnych. Taka deska charakteryzuję się większą stabilnością oraz wypornością i różni się nieco profilem. Jest dłuższa i węższa, dlatego zdecydowanie łatwiej ją opanować. Jedyne czego musisz się nauczyć, to utrzymanie równowagi stojąc na desce na wodzie. Jeżeli to ci się uda, to już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czerpać przyjemność z uprawiania tej dyscypliny. A efektem będzie poprawa koordynacji, a nawet muskulatury. Dodatkowym plusem jest to, że jak kiedyś w przyszłości, może nawet za rok przyjdzie ci ochota spróbować swoich sił w windsurfingu lub w kitesurfingu to podstawy będziesz miał opanowane, bo w każdym z tych sportów najważniejsza jest umiejętność ustania na desce.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego oferującego szeroki wybór desek z wiosłem SUP – Easy Surf Shop

Własna deska z wiosłem

Kiedy już nauczysz się korzystać z deski, warto pomyśleć o zakupie własnego zestawu do stand up paddle. Dlaczego? Mając własny sprzęt, możesz go używać, gdzie ci się tylko podoba. Nie musisz wybierać się na drugi koniec Polski, żeby móc uprawiać tę dyscyplinę. Deska z wiosłem równie dobrze sprawdza się na falach, jak i na wodzie płaskiej. I nie jesteśmy zależni od wiatru, więc możesz pływać zawsze i wszędzie. To bardzo ciekawy sposób na miłe spędzenie weekendu z rodziną lub znajomymi. A jaką deskę wybrać dla siebie? Na rynku mamy do wyboru deski twarde i takie, które możemy sami nadmuchać. Te drugie są łatwiejsze w transporcie, ale na wodzie mogą się okazać o wiele wolniejsze. Wybór należy do ciebie.